Sadzonki surfinii

środa, 1 maja 2019

Surfinia Petunia ×hybrida hort. ex Vilm nazywana jest często Królową balkonów. Uważam, że w pełni zasługuje na ten tytuł bo kwitnie wyjątkowo bujnie i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła pod tym względem. Często pytacie o mój sekret w jej uprawie, a ja dzielę się tutaj zawsze swoim doświadczeniem ujawniając, że nie mam jakiegoś szczególnego patentu na nią. Mam swojego stałego dostawcę, który gwaratuje mi sadzonki na licencji, zdrowe, duże i dobrze rozkrzewione, które nie są pakowane w folię. Wystrzegam się folii bo w bardzo krótkim czasie w takich warunkach może dojść do rozwoju choroby grzybowej. W zeszłym roku kupiłam sadzonki Kocanki włochatej  Helichrysum petiolare właśnie zapakowane w folię, wydawało się, że tylko delikatnie zaparzyło parę listków, oberwałam, niestety to wystarczyło by choroba się rozwinęła i musiałam zastosować preparat  ''na grzyba'' dwukrotnie by roślin nie stracić.


Sadzonki mojej sztandarowej limonkowej surfinii można zakupić u mnie od 1 maja :)


Dla porównania ;)
Ilość ograniczona. Odbiór osobisty.
Zainteresowanych proszę o kontakt e-mailowy annastudio@onet.pl
lub telefoniczny 605 229 616.

O tym, że nie sadzę gęsto sadzonek też już pisałam nie raz. To jej atut. Jest ''ekonomiczna'' ;)
Wystarczy jedna sadzonka do donicy o średnicy 50 cm. Zobaczcie jak to wygląda na różnych etapach. Nauczyłam się też nie łączyć jej z innymi roślinami, nie ma sensu, jest ekspansywna i zawsze zdominuje donicę, nie dając szans rywalowi ;) W tym przypadku przegrał Bluszczyk kurdybanek Glechoma hederacea.

 

 Początek maja                                                         
                                                                          CzerwiecKoniec sierpnia


Z limonkowymi pozdrowieniami

Anna


                                                                    
Zainteresują Cię


Prześlij komentarz


 1. Uwielbiam surfinie...są przepiekne :)
  Teraz tez zakupiłam kilka małych sadzonek do dzieciowego domku na działce(nie jestem jednak pewna czy to surfinia)i rośnie jak szalona...oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam entuzjazm :)
   Upraszczając, każda surfinia to petunia, ale nie każada petunia jest surfinią, czas pokaże :)

   Usuń
 2. Witam a ja mam pytanie zakupiłam sadzonki surfinii białej duży kwiat czy może miała Pani te odminę? Zależy mi by była gęsta i max 1m zwisająca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam, ale nie miałam jej nigdy. Nawozić systematycznie, a jak przekroczą 1 m to przycinać, swoje przycinam, im to dobrze robi ;)

   Usuń