Leżaki z widokiem...

niedziela, 16 maja 2021
Leżaki z widokiem na  Rhododendron 'Cunningham's White'

;)

Zimozielony, dość gęsty krzew o kulistym pokroju. Ciekawostką kwiaty w pąkach pasteloworóżowe, po rozwinięciu białe z wyraźnie zaznaczoną beżową plamką na górnym płatku. Dość często powtarza kwitnienie, ale u mnie to drugie kwitnienie wypada słabo. Wymaga gleb kwaśnych, wilgotnych, próchnicznych i stanowisk półcienistych lub słonecznych. U mnie w cienistym,  (w słonecznym będzie kwitł obficiej) posadzony między dereniami o jasnych liściach, stanowi zimozieloną przeciwagę ;) Odmiana mrozoodporna.
Miłego, słonecznego popołudnia życzę...

:)

Zainteresują Cię


Prześlij komentarz


 1. Do tak cudownego widoku potrzeba tylko kawy i można przenieść się w świat marzeń . Podziwiam każdy wpis oglądając zrealizowane marzenia o własnym azylu , który jest mini rajem . Pozdrawiam serdecznie oczekując kolejnych tak wspaniałych wieści jakie czytam i oglądam w czasie kiedy deszczowa pogoda nie pozwala na prace w ogrodzie .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak mi miło czytać :)
   Dziękuję za tak ciepły komentarz i zapraszam na kolejne wpisy.

   Usuń
 2. Trafiłam na ten blog przypadkowo i zauroczyłam się Twoim przepięknym ogrodem. Od samego oglądania, tych cudnie zagospodarowanych miejsc, tej ślicznej roślinności, człowiek odpoczywa i relaksuje się.
  Pozdrawiam serdecznie:)
  Małgorzata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Baaaardzo mi miło, dziękuję :)
   Cieszę się, że zdjęcia dają taką przyjemność...

   Usuń