Przepis na lato - kompozycja rabatowa

czwartek, 1 lipca 2021

Na tyłach naszego ogrodu, na rabacie pod formowanym żywopłotem z tuji Brabant, centralna kompozycja w roślin jednorocznych uzupełnia nasadzenia stałe z bukszpanów, funkii, hortensji bukietowych, tawuł, przywrotników, kulistych żywotników szczepionych na pniu oraz rozłożystej trawy hokonechloa. Rośliny jednoroczne stanowią tutaj element zmienny, co roku wybieram inną  kolorystykę i mieszam gatunki. 
Przepis na lawendowo waniliowe lato z kroplą limonki ;)


Składniki 

- lawenda w postaci surfinii Petunia × atkinsiana Surfinia Group Sky Blue, żeniszka meksykańskiego Ageratum houstonianum, dzwonka Campanula persicifolia Grandiflora 
- wanilia w postaci aksamitki wzniesionej Tagetes Erecta 'Vanilla Marigold 

Wszystko obficie skropione limonką w postaci kocanki włochatej Helichrysum petiolare Rondello Variegata oraz przywrotnika ostroklapowego Alchemilla mollis.


Funkia Hosta Gold Standard w pierwszej fazie przybiera odcień limonkowy,
 a następnie przebarwia się na waniliowy.
Pozdrowienia serdecznie
w kolorach lawendy i wanilii
przesyłam

;)

Zainteresują Cię


Prześlij komentarz


 1. Jejku, jejku. Dawno mnie u Ciebie nie było. Jak zawsze pięknie i elegancko. Wypielone, wymuskane, zazdroszczę. Jak mam trochę czasu to pada, albo smaży okrutnie. Ja w tym roku postawiłam na czerwień. Zakupiłam czerwone surfinie jednak jakieś takie mało urodziwe są. Ciekawe czy wina sadzonek czy aura tak na nie wpływa. Pozdrawiam Ewka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewko ! :) Dziękuję za ''komplementa'' ;),
   niezasłużone, u mnie w tym roku niewymuskane, ale odnazłam się także w tej opcji, cóż życie...Pozdrowienia lawendowe ;)

   Usuń